İRFAN BERK ‘ARMUT’ TÜKEK MAD LİONS’DA

İrfan Berk ‘Armut‘ Tükek Mad Lions’a tranfer oldu. LEC ( The Leauge of Legends of European Championship) takımlarından Mad Lions geçtiğimiz seneyi VFŞL ( Vodafone Şampiyonluk Ligi) takımlarından Papara Supermasive’de geçiren üst koridor oyuncusu İrfan Berk ‘Armut Tükek’i tansfer ettiklerini bir video ile duyurdu.

Papara Supermasive  Vodafone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimini şampiyon olarak tamamlayarak Worlds 2020 ön elemesine katılma şansı yakalamıştı. Her ne kadar Papara Supermasive ön elemeyi geçememiş olsa da Armut göstermiş olduğu başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekmişti. Özellikle transfer olduğu Mad Lions’a karşı Wukong ile 7/0/8 KDA ( Öldürme – Ölme – Asist ) oyunu ile büyük sükse yapmıştı.

İRFAN BERK ’’ARMUT’’ TÜKEK MAD LİONS’A TRANSFER OLDU
İRFAN BERK ’’ARMUT’’ TÜKEK MAD LİONS’A TRANSFER OLDU

Daha önce HWA Gaming ( şimdiki adı İstanbul Wild Cats ) ve Royal Bandits takımlarında da forma giyen İrfan Berk ’Armut’ Tükekyaptığı yayında Mad Lions’a transfer süreci hakkında konuştu. İrfan Berk ‘Armut‘ Tükek ‘ LCS’ten teklif var mıydı bilmiyorum ama olduğunu duydum. Amerika’da vize olayları COVİD-19’dan dolayı çok karışıktı, çokta ilgimi çekmiyordu. Mad Lions’tan gelen teklif varken LCS’i pek düşünmedim. LCS’ten gelecek teklifler tepe takımlardan değildi. Mad Lions gibi üst seviye bir takım bana teklif yaptığından itibaren kafamda sadece o teklif vardı. İrfan Berk ‘Armut‘ Tükek ayrıca ‘ G2 çok favori gözüküyor. İkinci Fnatic gibi görünüyor ama üçüncü bizim kadromuz diyebilirim. Kim bilebilir, birinci olma şansımız düşük olsa da Nisqy ( Fnatic’e transfer olan Türk orta koridor oyuncusu )’yi dövebiliriz. Takımın potansiyeli ilk ikiyi görebilir. G2’yu yenebilir miyiz bilmiyorum ama kesinlikle Worlds’e oynayan bir takım olacağımıza eminim.’ diyerek takımının potansiyelini değerlendirdi.

VFŞL takımlarından 1907 Fenerbahçe’den SK Gaming ‘e transfer olan orta koridor oyuncusu Blue, LCS takımlarından Cloud 9 ‘dan Fnatic’e transfer olan orta koridor oyuncusu Nisqy ve LCS takımlarından TSM’den FC Schalke 04’e transfer olan üst koridor oyuncusu Broken Blade’ten sonra Mad Lions ile anlaşan İrfan Berk ‘Armut‘ Tükek bu sezon LEC’e transfer olan dördüncü TÜRK oyuncu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz